Zemřel první trenér tmavé pleti v baseballové MLB Robinson

7. února 2019 21:57 - Los Angeles

Ve věku 83 let zemřel bývalý slavný baseballista a první afro-americký trenér v MLB Frank Robinson. Během hráčské kariéry vyhrál dvakrát Světovou sérii a do historie se také zapsal jako jediný baseballista, jenž byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem Americké i Národní ligy.

 

Gary Cameron, Reuters

Robinson hrál v MLB v 50. až 70. letech minulého století, z triumfů ve Světové sérii se radoval v dresu Baltimore Orioles. Během kariéry odpálil 586 homerunů, což ho řadí na desáté místo v historických tabulkách.

V roce 1975 po výměně do Clevelandu se stal Robisnon hrajícím trenérem jako první muž tmavé pleti ve velkých amerických ligách. Hned při svém prvním nástupu na pálku trefil homerun. Později vedl také San Francisco, Baltimore a Montreal/Washington. V roce 1982 byl uveden do Síně slávy.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.