Roznožka na stupních nebyla jen tak pro nic za nic, vysvětlila rozsekaná Sáblíková

11. února 2019 13:44 - Inzell

Jen gesto spontánní radosti? Kdepak, Martina Sáblíková výskokem na stupních po druhém zlatu z MS v Inzellu na 5000 metrů stylově naznačila, jaká je vlastně realita. „Co znamená roznožka a roztažené prsty? Přece 10. titul z MS na 5 km,“ napsala na Facebook česká hrdinka světového šampionátu.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

V Německu zažila dva velkolepé závody, po přece jen méně očekávaném zlatu na trojce přišel titul na pětce.

Výskokem a roznožkou na stupních pak dostala tělo do podoby římské desítky. A roztažené prsty také signalizovaly, kolik už získala titulů na své silnější trati v řadě.

https://www.facebook.com/Martina.Sablikova.OFFICIAL/posts/10155717560166230

Kromě toho už popáté na jednom šampionátu ovládla obě nejdelší tratě. Společně s vícebojem rozšířila svoji sbírku titulů na devatenáct, čímž se v absolutním pořadí vyrovnala rekordmance Gundě Niemannové-Stirnemannové z Německa.

„Úspěchy Martiny Sáblíkové jsou stejné jako její sport. Je to pořád dokola...," objevilo se svérázné blahopřání na jedné internetové stránce. „Úplně mě to rozsekalo," dodala rozverně jednatřicetiletá hvězda.

https://www.facebook.com/Martina.Sablikova.OFFICIAL/posts/10155717913536230

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.