Rubriky:

Ostatní

Utopit se nenechal, první bitvu o třicet centimetrů prohrál

11. února 2019 21:48 - Abú Zabí

Našel jediného přemožitele, přesto byl dost zklamaný. Letec Martin Šonka vykročil za obhajobou titulu v sérii Air Race druhým místem v zahajovacím závodě v Abú Zabí. Českého pilota porazil Japonec Jošihide Muroja ve finále o pouhé tři tisíciny sekundy, které odpovídají rozdílu přibližně třiceti centimetrů. Třetí skončil Američan Michael Goulian. Na reportáž s lety nejlepší trojice se můžete podívat v přiloženém videu.

SNTV

Utopit se nenechal. Český šampion musel před startem sezony spolu se všemi soupeři projít v Amsterdamu tvrdým výcvikem. Piloti se tam v bazénu učili, jak reagovat, pokud by s letadlem havarovali do vody.

Proti takovému drilu už jsou samotné závody příjemným osvěžením. „Krásný závod, i když jsme těsně prohráli a nejsme úplně nejšťastnější. Joši ovšem létal skvěle," uznal Martin Šonka kvality Japonce, který vyhrál i kvalifikaci.

Místo do vzduchu musí akrobatičtí piloti do bazénu! Trénují přistání do vody

Sport.cz, Red Bull Content Pool

Druhý český pilot Petr Kopfstein skončil navzdory velkým technickým problémům desátý. „Máme velkou radost z čistého času, který se nám podařilo zaletět. Bez penalty bychom byli na úrovni letů z Final 4. Motor fungoval výborně a je vidět, že jdeme po správné cestě," věří Kopfstein.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní