Zlomek sekundy od tragédie! Chlapík si mrštným manévrem zachránil kůži

18. února 2019 13:43 - Lake Placid

Tragédie byla blizoučko. Monacký bob zaskočil v korytě v Lake Placidu jednoho z chlapíků, kteří se starají o stav dráhy. Muž neztratil duchapřítomnost a mrštným manévrem si zachránil život.

 

Hans Pennink, ČTK/AP

Jízda čtyřbobu Monaka při SP na americké dráze měla překvapivý průběh. Po prvním kole nečekaně vedoucí posádka Rudyho Rinaldiho ve druhém pokračování záhy havarovala.

Převrácený bob už jen volněji pokračoval dál. Zpráva o havárii letěla kolem dráhy  vysílačkami, málokdo čekal, že se stroj znovu otočí a bude pokračovat opět poměrně vysokou rychlostí. Jeden z pořadatelů tak vlezl do koryta a dostal se do prekérní situace, při níž byl blízko smrtícího kontaktu.

Stačil ovšem vyskočit z dráhy. S monstrem, které letí korytem více než stovkou a se čtyřmi hromotluky může vážit až 630 kg, se minul jen o pár centimetrů.

I Rinaldi mohl být rád. Místo útoku na premiérové umístění na stupních sice propadl na devatenácté místo, ale hororový okamžik skončil šťastně.

Kontakt rozjetého bobu s člověkem v korytu v minulosti končil často devastujícími zraněními.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.