Živě

Devátý Borkovec si vystřílel maximum ve Světovém poháru

20. března 2019 08:11 - Acapulco

Sportovní střelec Jan Borkovec vybojoval v Acapulcu devátým místem v trapu životní výsledek ve Světovém poháru. Člen zlatého družstva na juniorském mistrovství světa v Peru v roce 2013 se rozstřeloval o postup do finále, ale mezi šestici bojující o medaile se nedostal.

 

Ivana Roháčová, Právo

Borkovec, pětadvacetiletý člen Komety Brno, předčil v Mexiku i zkušenější reprezentační kolegy a medailisty z velkých akcí Jiřího Liptáka a Davida Kosteleckého. Lipták se třemi chybami obsadil 15. místo, olympijský vítěz z Pekingu Kostelecký byl jednadvacátý.

Borkovec se rozstřeloval o finále s pěti soupeři a vypadl jako třetí. Úvodní podnik SP v Mexiku vyhrál James Willett z Austrálie. Ve finále porazil o čtyři zásahy egyptského brokaře Ahmeda Zahera.

Borkovec devátou příčkou výrazně překonal dosud nejlepší výsledek ve Světovém poháru, kterým bylo 32. místo v San Marinu před necelými třemi lety.

SP ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Acapulcu:
Muži - trap:
1. Willett (Austr.) 47
2. Zaher (Egypt) 43
3. Jü Chaj-čcheng (Čína)
...
v kvalifikaci
9. Borkovec
15. Lipták
21. Kostelecký (všichni ČR)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.