Papadakisová a Cizeron vykročili za čtvrtým titulem v tancích

22. března 2019 08:19 - Saitama/Praha

Francouzi Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron vykročili za čtvrtým světovým titulem v tancích na ledě. Na krasobruslařském mistrovství světa japonské Saitamě vedou po rytmickém tanci o 4,48 bodu před ruským párem Viktoria Sinicinová, Nikita Kacalapov, který má nejvýhodnější pozici ve vyrovnaném boji o stříbro. Česká republika v této kategorii zastoupení nemá.

 

Issei Kato, Reuters

Papadakisová a Cizeron po problematickém úvodu sezony, kdy kvůli partnerově zranění museli vynechat jeden závod Grand Prix, vyladili formu na mistrovství světa. V úvodní části soutěže získali 88,42 bodu, čímž o více než čtyři body překonali svůj výkon z lednového vítězného mistrovství Evropy. Pětinásobní evropští šampioni tak mají blízko z obhajobě světového zlata. Na MS získali tituly ještě v letech 2015 a 2016.

Sinicinová s Kacalapovem vedou rusko-zámořský souboj o další medaile. V rytmickém tanci si spravili chuť po nevydařeném ME, kde je pád v tomto programu připravil o medaili, a získali malé stříbro. Na průběžném třetím místě jsou s odstupem 84 setin bodu jejich krajané Alexandra Stěpanovová a Ivan Bukin.

Pouhou setinu od medaile jsou Američané Madison Hubbellová a Zachary Donohue, kteří obhajují stříbro a v prosinci při absenci Papadakisové a Cizerona vyhráli finále Grand Prix. Ještě šestí Madison Chocková a Evan Bates, američtí vítězové mistrovství čtyř kontinentů, mají na druhé místo manko jen 1,62 bodu.

O medailích se rozhodne ve volných tancích, které jsou na programu v sobotu od 4:30 SEČ.

Mistrovství světa v krasobruslení v Saitamě (Japonsko): 
Taneční páry - po rytmickém tanci:  
1. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 88,42
2. Sinicinová, Kacalapov 83,94
3. Stěpanovová, Bukin (všichni Rus.) 83,10
4. Hubbellová, Donohue (USA) 83,09
5. Weaverová, Poje (Kan.) 82,84
6. Chocková, Bates (USA) 82,32
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.