Živě

Softbalisté rozehrají MS v Praze s obhájci titulu Novozélanďany

27. března 2019 18:42 - Praha

Proti obhájcům titulu z Nového Zélandu rozehrají čeští softbalisté mistrovství světa na domácí půdě. První světový šampionát konaný v Evropě se uskuteční 13. až 23. června v Praze a Havlíčkově Brodu.

 

Foto: Česká asociace softbalu

Dnešní losování rozhodlo, že Češi mají dále ve skupině A za soupeře Japonsko, Argentinu, Mexiku, Botswanu, Filipíny a Kubu. Skupinu B tvoří Kanada, Austrálie, USA, Venezuela, Dánsko, Jihoafrická republika, Nizozemsko a Singapur.

"Vyzvat hned v úvodu úřadující mistry je nejlepší možný start do turnaje. Pokusíme se to před domácím publikem zvládnout a nejlépe vyhrát," řekl vnější polař reprezentace Michal Kolůch v tiskové zprávě k boji se sedminásobnými šampiony.

Postoupí nejlepší čtveřice

Z každé skupiny postoupí do play off nejlepší čtveřice, s Novým Zélandem jsou favority skupiny Japonci a Argentinci. Češi by měli bojovat o čtvrté místo s Botswanou a Mexikem. "Od Filipín a Kuby nevíme přesně, co čekat," uvedl Kolůch.

Ač jsou Češi desetinásobnými mistry Evropy, na MS naposledy postoupili ze skupiny do play off v roce 2015. Nejlepší výsledek zaznamenali už před 19 lety, kdy obsadili na MS v Jihoafrické republice šesté místo.

Los softbalového MS mužů v Praze a Havlíčkově Brodu (13.-23. června):
Skupina A: Nový Zéland, Japonsko, Argentina, ČR, Mexiko, Botswana, Filipíny, Kuba.
Skupina B: Kanada, Austrálie, USA, Venezuela, Dánsko, JAR, Nizozemsko, Singapur.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.