Živě

Výkonný výbor MOV doporučil breakdance do programu OH v Paříži

27. března 2019 20:37 - Praha

Breakdance se o další krok přiblížil debutu na olympijských hrách. Výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru doporučil zařazení tohoto akrobatického druhu tance společně se skateboardingem, sportovním lezením a surfingem do programu her v Paříži v roce 2024.

 

Provizorní souhlas se zařazením dodatečných sportů má MOV vyslovit v červnu. Definitivně výkonný výbor potvrdí program pařížských her příští rok v prosinci.

Prezident MOV Thomas Bach na dnešní tiskové konferenci v Lausanne uvedl, že "mladé a městské sporty" nabízejí velkou možnost oslovit mladší generaci.

Premiéra v Paříži?

Výkonný výbor MOV tak svým doporučením podpořil volbu pořadatelů OH v Paříži, kteří v únoru oficiálně oznámili, že chtějí mít breakdance, lezení, skateboarding a surfing v programu. Ve zbývajících třech sportech se už bude pod pěti kruhy bojovat o medaile příští rok v Tokiu, breakdance by měl v Paříži premiéru.

Francouzi jsou v tomto druhu tance, jenž vznikl v 70. letech minulého století v USA a postupně získal i soutěžní podobu, spolu s Američany nejlepší na světě.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.