Živě

Kůň mu šlápl na hrudník. Kdybych poslechl doktory v Itálii, mám půlku plíce, říká věhlasný žokej

29. března 2019 13:45 - Praha

Pádů, drsných ran či zlomenin už věhlasný žokej Josef Bartoš zažil, ale tohle zranění se nakonec ukázalo jako horší, než vypadalo. Potrhané plíce, zlomená žebra. A málem i trvalejší následky. V Pise se to kromě pověstné věže začalo málem zle naklánět i s jeho kariérou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Kdybych tam poslechl doktory, dnes už bych neměl půlku plíce," říká pro server jezdci.cz k situaci, která nastala po jeho únorovém pádu na dráze v italském městě s proslulou památkou.

Právě tam si užíval vcelku úspěšnou překážkovou zimu. Až do chvíle, po níž skončil v nemocnici. Na dostihy mohl týdny zapomenout. "Bojoval jsem o vítězství a na poslední překážce jsme spadli. Bohužel jsem se dostal přímo pod nohy koni, který běžel za mnou. Šlápl mi na hrudník," líčí pro odborný server.

Dnes to v Pise nevyšlo. Zlomená žebra a krevní hematom na plíci. Předběžně 10 dní v nemocnici. Tak to snad nebude tak hrozný. 🤷‍♂️👋👋

Posted by Josef Bartoš on Sunday, February 17, 2019

Do svých osmatřiceti zažil dvojnásobný vítěz Velké pardubické (v roce 2006 s Decent Fellowem a o dva roky později v sedle Sixteen) pobyt v nemocnici několikrát.

Zlomenina žeber jej proto nijak nevykolejila. Z lůžka blízké zásoboval optimismem a snímky na sítích. Až později poznal, že narazil na problém. Lékaři mu tam podle něj neudělali hned drenáž plíce. Po celý týden v nich zůstávala krev.

Do doby, než se zastavil ve Fakultní nemocnici v Plzni. „Naštěstí jsem tam zajel a zařídili mi tam hned operaci a krev odsáli. Kdybych čekal, až se to vstřebá, jak říkali v Itálii, tak už bych půl plíce měl odoperováno," pokračuje domácí hvězdný jezdec.

Tvrdý pád, italská nemocnice, kde mě moc nezachránili, FN Plzeň, kde mi zachránili plíci a dnes už jsem odpojený. Nejhorší je za mnou, vzhůru do rehabilitace 😀

Posted by Josef Bartoš on Monday, March 4, 2019

V Plzeňské nemocnici spásu nenašel poprvé. Opakovaně ho tu dávali dohromady po předešlých pádech. „Teď už snad poosmé," děkuje na dálku a už se chystá na obnovení žokejské činnosti o víkendu v Miláně. „Zatím s jedním koněm. Od dalšího týdne už naplno," plánuje ostrý návrat. „Snad mě to nebude limitovat, nějaký tlak v plicích ještě cítím," dodává.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.