Živě

Švédsko - Kanada 7:2 Švédové obhájili titul mistrů světa v curlingu

8. dubna 2019 08:30 - Lethbridge

Švédští curleři obhájili titul na mistrovství světa. Ve finále šampionátu v Lethbridge porazili 7:2 domácí Kanadu, kterou v souboji o zlato zdolali i loni v Las Vegas. Švédský skip Niklas Edin triumfoval na mistrovství světa již počtvrté.

Finále přitom měli lépe rozehrané Kanaďané. Tým pod vedením Kevina Koea vedl po pěti endech 2:1, ale v dalším dějství se Švédům povedlo vyrovnat a závěr zápasu patřil jim. V osmém endu přidali dva body a v devátém další tři.

"Je to úžasné. Tohle je asi nejkrásnější vítězství v mé kariéře. Takhle dobře jako tady jsme nikdy nehráli. Mám pocit, že jsme tu dominovali celý týden," radoval se Edin. Jeho tým v turnaji prohrál jediné ze 14 utkání, když v základní části podlehl 5:6 Skotsku.

Třiatřicetiletý curler navázal na tituly z let 2013, 2015 a loňska. K tomu má jedno stříbro a dva bronzy.

Švédové dokázali obhájit zlato jako druhá země po Kanaďanech, kteří jsou s 36 tituly suverénně nejúspěšnějším týmem historie. Seveřané jsou s devíti triumfy druzí.

Mistrovství světa v curlingu mužů v Lethbridge (Kanada):
Finále:
Švédsko - Kanada 7:2
o 3. místo:
Švýcarsko - Japonsko 8:4
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.