Živě

Air Race míří do Česka! Šonka s Kopfsteinem se proletí mezi pylony v Pardubicích

9. dubna 2019 15:56 - Pardubice
(Aktualizováno: 9. dubna 2019 16:39)

Další krok k vytouženému cíli? Čeští akrobatičtí piloti Martin Šonka s Petrem Kopfsteinem se představí na Aviatické pouti v Pardubicích 1. a 2. června, kde proběhne závod Red Bull Air Race Demo. Zatím exhibiční, přesto důležitý. Půjde o prověrku, zda se Češi mhoou ucházet o pořádání vrcholné akce. Mistra světa už v nebeské formuli mají, závod ještě ne...

 

bestcg.com

Poprvé ještě exhibičně, příště už naostro? Oba čeští zástupci v Red Bull Air Race sní, že se ukáží na domácí půdě před neustále rostoucí fanouškovskou základnou. A nyní se jejich přání splní - 1. a 2. června budou prolétávat mezi pylony při Aviatické pouti v Pardubicích.

Poprvé v historii se českým fanouškům naskytne možnost vidět Martina Šonku a Petra Kopfsteina prolétávat mezi pětadvacetimetrovými pylony na našem území. A ačkoliv se nejedná přímo o závod, nebude akce ochuzena o vertikální pull-up manévry, boj s přetížením a také obrovskou rychlost.

Martin Šonka nestihl oslavy

Sport.cz

„Naši příznivci si takovou akci rozhodně zaslouží, celý rok navštěvují závody po celém světě a hodně nám fandí. A i když se v Česku zatím doposud nekonala žádná zastávka série, jsme moc rádi, že můžeme uspořádat alespoň Demo. Chceme předvést náš sport v celé své kráse, včetně letů při vysokém přetížení nebo ukázat atraktivní pull-up manévry," těší se úřadující mistr světa Martin Šonka na nadcházející vzdušnou show.

Fanoušci se konečně dočkají

Oba zástupci v elitní sérii cítí, že jde o první malý krůček k uspořádání plnohodnotného podniku mistrovství světa na českém území. „Fanoušci se nás často ptají, jestli někdy budeme mezi pylony prolétávat také v České republice. A tak jsme rádi, že jim letos konečně můžeme dát kladnou odpověď. Budeme sice používat naše akrobatická letadla, která mají nižší výkon, ale i tak ze sebe vydáme maximum," slibuje Petr Kopfstein.

Místo do vzduchu musí akrobatičtí piloti do bazénu! Trénují přistání do vody

Sport.cz, Red Bull Content Pool

„Už dlouho jsme chtěli dostat závod Red Bull Air Race na naše území a jsme rádi, že spolu s organizátory této letecké série, jsme byli schopni přivést k nám nyní Demo. Letectví má u nás velkou tradici a čeští piloti jsou na špičkové úrovni. Jsme nadšeni, že dva z nich předvedou svůj um před domácími fanoušky," dodává Josef Piňos z organizačního týmu Aviatické pouti.

Návštěvníci tradiční pardubické akce se mohou těšit také na stroje z legendárního Hangáru 7, jako je vrtulník Red Bull Bo-105 nebo speciály české sestavy Flying Bulls Aerobatic Team. V neposlední řadě budou k vidění historická letadla z muzea v Mladé Boleslavi jako Bleriot Jana Kašpara, Spitfire, P-51 Mustang, F4U Corsair, T28 Trojan, B-25, Aplha Jet a mnohé další.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.