Češka ve finále. O zlato se střetne s Ukrajinkou

10. dubna 2019 16:58 - Bukurešť

Adéla Hanzlíčková postoupila na mistrovství Evropy v zápase do finále a získá první medaili z velké seniorské akce v kariéře. Čtyřiadvacetiletá reprezentantka se ve čtvrtek v Bukurešti utká o titul s úřadující mistryní světa Allou Čerkasovovou z Ukrajiny. Český zápas slaví zisk medaile z ME po deseti letech.

 

Martin Gábor, ČTK

Hanzlíčková cestou do finále váhy do 68 kg vyhrála tři duely. Nejprve porazila Danute Domikaityteovou z Litvy 5:3 na body a ve čtvrtfinále položila na lopatky německou soupeřku Marii Selmaierovou. V semifinále pak zdolala trojnásobnou evropskou šampionku z nižších váhových kategorií Anastasiji Grigorjevovou z Lotyšska 7:2.

"Povedlo se mi stoprocentně prodat dobrou formu, kterou jsem v posledních týdnech nabrala a která se ukázala už na posledním přípravném turnaji v Bulharsku na začátku března," uvedla Hanzlíčková v tiskové zprávě českého svazu. "Cítila jsem se dnes fyzicky dobře, naštěstí jsem zvládla těžkou kvalifikační bitvu s Litevkou, a pak už jsem se cítila na žíněnce velmi jistě. Rozhodně se ale s postupem do finále nespokojím a zítra udělám vše pro to, abych získala titul," prohlásila.

Adéla Hanzlíčková (v červeném) a německá reprezentantka Maria Selmaierová.

Martin Gábor, ČTK

Maximem české olympioničky bylo na ME dosud páté místo z roku 2014 a byl to také její nejlepší výsledek z velké akce mezi dospělými. Dosud sbírala medaile pouze v mládežnických a juniorských kategoriích. V roce 2014 získala bronz na MEJ, z evropských šampionátů do 23 let má tři stříbra. Ve stejné věkové kategorii si předloni přivezla bronz i z MS.

Adéla Hanzlíčková (vpravo) po souboji, v němž porazila německou reprezentantku Marii Selmaierovou.

Martin Gábor, ČTK

Čeští a českoslovenští zápasníci vybojovali na ME 55 medailí včetně pěti nejcennějších. O dosud poslední kov se před deseti lety postaral Marek Švec, bronzový v řeckořímském stylu v kategorii do 96 kg. O dva roky dříve získal David Vála stříbro, posledním českým mistrem Evropy se v roce 2001 stal Petr Švehla.

Mistrovství Evropy v zápase v Bukurešti:
Muži - volný styl:
Do 61 kg:
1. Harutjunjan (Arm.)
2. Lomtadze (Gruz.)
3. Vock (Švýc.)
a Topal (Tur.)
Do 74 kg:
1. Chamizo Marquez (It.)
2. Khadjiev (Fr.)
3. Bižojev (Rus.)
a Kentchadze (Gruz.)
Do 86 kg:
1. Valijev (Rus.)
2. Ianulov (Mold.)
3. Erdin (Tur.)
a Šabanov (Běl.)
Do 92 kg:
1. Šarifov (Ázerb.)
2. Baranowski (Pol.)
3. Mcituri (Gruz.)
a Veréb (Maď.)
Do 125 kg:
1. Akgül (Tur.)
2. Petriašvili (Gruz.)
3. Chizrijev (Rus.)
a Chocjanivskyj (Ukr.)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.