Rubriky:

Ostatní

Unikát za půl milionu zima nezastaví. Český talent chce zlato!

13. dubna 2019 08:32 - Praha

Unikát, nevšední zážitek! No prostě, nic podobného v Česku ještě nebylo. V pražském areálu Gutovka se hraje mistrovství Evropy ve squashi a to ve skleněném kurtu pod širým nebem. Jen jeho stavba stála půl milionu korun, ale stojí to za to. Juniorští squashisté v čele s turnajovou jedničkou Viktorem Byrtusem jdou do toho, i když se sluníčko schovalo za mraky a dá se čekat, že bude docela zima. „Musíme připravit vyhřívání, to akci ještě prodraží," uvědomuje si Tomáš Fořter, hlavní organizátor akce.

 

Irena Vanišová

Kurt je postavený na basketbalovém hřišti. Odehrát šampionát v některém z nákupních center, to by nebyl problém, jenže pořadatelé zkouší hráčům i fanouškům nabídnout něco nového. „Chtěli jsme dostat squash mezi lidi. Areál Gutovka je ideální místo, denně ho navštěvují stovky rodin," míní Fořter.

Jenže, co když bude pršet, nebo třeba sněžit. I takové chmurné byly předpovědi počasí, nebude to hazard se zdravím hráčů? „Samozřejmě, kurt musí být chráněný, aby do něho při špatném počasí nepršelo. Zastřešený bude celý prostor včetně hlediště," vysvětluje Fořter, který je rovněž generálním sekretářem Českého squashe.

Celkem se mistrovství Evropy juniorů do 19 let zúčastní 64 chlapců a 44 dívek. Medaile se budou rozdávat také v soutěži týmů. „Naším historickým výsledkem je bronz v soutěži týmů a stříbro z kategorie jednotlivců. Myslím, že je možné všechno překonat," dodal Fořter. „Když jste nasazená jednička, tak určitě chcete vyhrát," potvrzuje ambice i Byrtus.

Kromě Gutovky se evropský šampionát hraje také ve sportovním centru Hector. Finálové zápasy se uskuteční v neděli 21. dubna.

rjm, Sport.cz

Koronavirus a sport - aktuální informace probíhá
20200312T17:00:00+0100
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní