Živě

Veliký úspěch! Česko má juniorského mistra Evropy. A tím to nemusí končit...

16. dubna 2019 19:12 - Praha

Squashista Viktor Byrtus se stal juniorským mistrem Evropy a jako první český hráč získal zlatou medaili na vrcholné mezinárodní akci v soutěži jednotlivců. Ve finále šampionátu v Praze porazil nasazenou dvojku Švýcara Yannicka Wilhelmiho 3:0 po setech 11:6, 11:9 a 13:11.

 

Irena Vanišová

"Je to jeden z mých největších úspěchů," řekl Byrtus, který v minulém roce skončil na druhém místě. Tentokrát v šesti zápasech neztratil ani set.

O další medaili bude usilovat v soutěži týmů. "Myslím, že i tam máme velké šance," uvedl Byrtus, který už má ve sbírce bronz z loňského MS družstev.

Nejlepší česká juniorka Michaela Čepová skončila osmá. Titul na skleněném kurtu v Parku Gutovka vybojovala Polka Karina Tymaová.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.