Bouřlivák řádil se slavnou trofejí, poničil ji

18. dubna 2019 11:41 - New York

Trofej Vince Lombardiho pro vítěze ligy amerického fotbalu NFL utrpěla vážné šrámy poté, co ji Rob Gronkowski použil jako baseballovou pálku. New England Patriots, kteří v únoru trofej získali, zveřejnili na svém webu video, které celou událost zachycuje.

 

Brian Fluharty, Reuters

K incidentu došlo minulý týden před zápasem baseballové MLB v Bostonu, jehož se zúčastnila řada hráčů sousedních Patriots. Gronkowski k překvapení přihlížejících odpálil trofejí míček, který mu nadhodil spoluhráč Julian Edelman.

Trofej Vince Lombardiho představuje míč amerického fotbalu na podstavci, který měří 55 centimetrů a váží tři kilogramy. Je celý z ryzího stříbra a šampioni NFL ho získávají do trvalého vlastnictví.

Devětadvacetiletý proslulý bouřlivák Gronkowski ukončil po letošním triumfu úspěšnou kariéru, během níž třikrát zvedl slavnou trofej nad hlavu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.