Živě

Trojnásobný mistr světa ve squashi Ašúr ukončil kariéru

24. dubna 2019 10:52 - Káhira

Trojnásobný mistr světa ve squashi Egypťan Ramy Ašúr ukončil kariéru. Světový šampion z let 2008, 2012 a 2014 a bývalý první hráč světa od loňského května kvůli zdravotním problémům nehraje a vracet už se nebude.

 

Irena Vanišová

"Během pětadvaceti let na squashovém kurtu jsem vyhrál osm titulů mistra světa (mezi juniory, muži a v týmech) a nikdy jsem nic nemiloval víc než hru jménem squash. Hodně mi dal i vzal," řekl jednatřicetiletý rodák z Káhiry přezdívaný "Umělec".

V čele světového žebříčku strávil v letech 2010 až 2013 jednadvacet měsíců. Celkem vyhrál 40 titulů na okruhu PSA včetně prestižního British Open.

Squash letos přijde o dvě osobnosti. Osminásobná mistryně světa Nicol Davidová z Malajsie, vítězka 81 titulů, odloží raketu po červnovém finále sezony.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.