Živě

Legendu stolního tenisu Bolla zastavila na MS horečka

25. dubna 2019 19:29 - Budapešť

Legendárního stolního tenistu Tima Bolla zastavila na mistrovství světa v Budapešti horečka. Dlouhodobě nejlepší Evropan odstoupil z dvouhry v osmifinále a medailové naděje vzápětí osmatřicetiletý Němec pohřbil i ve čtyřhře.

 

Tibor Illyes, ČTK/AP

Boll, momentálně pátý hráč světového žebříčku za třemi Číňany a japonským zázrakem Tokomazem Harimotem, místo bojů za stolem ležel v posteli. "V pět ráno se probudil, že mu není dobře. Snažil se horečku srazit, ale začal mít pocity na zvracení. Pak ani nemohl vstát z postele," popsal situaci ředitel svazu Richard Prause.

Z MS má Boll bronz z Rotterdamu v roce 2011, jedno stříbro ze čtyřhry a řadu medailí ze soutěže družstev. Je rekordmanem evropských šampionátů, na nichž jen ve dvouhře triumfoval sedmkrát.

K úspěchu v Budapešti mu nahrával fakt, že v jeho polovině pavouku už nezbýval žádný vysoko nasazený Číňan. Vypadli například světová jednička Fan Čen-tung či patnáctiletý Harimoto. Hlavním favoritem na titul zůstal olympijský vítěz Ma Long.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.