Živě

Lidská fantazie nemá konce. Viděli jste už někdy, jak se hraje podvodní hokej?

2. května 2019 06:44 - Moskva/Praha

Už jste někdy slyšeli o podvodním hokeji? Pokud ne, věřte, že jde o velmi zajímavý, ač netradiční sport, který má i své neoficiální mistrovství světa, jenž nedávno proběhlo v Moskvě. A o co v podvodním hokeji vlastně jde?

Video již není dostupné

SNTV, Nikita Vagin, AudioNetwork, sntv

Hráči podvodního hokeje používají podobné hokejky jako ti, kteří hrají běžný hokej na ledě, puk také vypadá stejně. Celá paráda se ale v případě tohoto netradičního sportu odehrává pod vodou.

Pravidla jsou jednoduchá - na každé straně jsou v poli tři hráči, kteří se mohou střídat se svými kolegy „na lavičce" (i kvůli limitům v přísunu vzduchu pod vodou). Cílem je, stejně jako v běžném hokeji, umístit puk do soupeřovy branky.

Ačkoli je zatím tento sport nerozšířený, jeho nadšenci doufají, že se to změní. A myslí i na nejvyšší mety - zařazení disciplíny do programu olympijských her. „Všechny sporty byly malé, když začínaly, a poté se staly součástí olympijského programu. Takže možné je všechno," řekl rozhodčí Michail Perogov pro SNTV.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.