Živě

Kert Park Praha dovršil hokejbalový hattrick. Kapitán poslal trofej do nebe

18. května 2019 21:14 - Praha

Hattrick! Hráči HC Kert Park Praha se sesypali na brankáře Petra Mikla. Potřetí v řadě získali titul mistrů republiky v hokejbalu. Zklamaní hráči HBC ALPIQ Kladno jim uznale zatleskali.

 

Karel Felt

Cestu ke zlatému hattricku byla parádní... „Už na začátku jara jsem říkal klukům v kabině, že zkusíme vyhrát všechny zápasy play off. To u nás ještě nikdo v historii nedokázal. Šli jsme za tím a zvládli jsme to, všechny série na tři vítězné zápasy jsme ve čtvrtfinále, semifinále a teď i finále vyhráli 3:0. Na Kladně jsme si hodně věřili. Já jsem sundal v pátek dlahu z ruky, neměl jsem ani hrát, ale nemohl jsem v tom kluky nechat, chtěl jsem být u hattricku přímo na hřišti," radoval se kapitán mistrů republiky z Prahy 13 Tomáš Wróbel.

Extraligovou dlouhodobou soutěž Kert Park vyhrál suverénně s 55 body, kdy ve 22 kolech jen dvakrát remízoval a dvakrát prohrál, impozantní bylo i skóre 103:50. Ve čtvrtfinále pak zdolali hokejbalisté z pražských Lužin Kovo Praha 3:0 na zápasy a stejným poměrem v semifinále i Letohrad. Ve finále s HBC ALPIQ Kladno už to bylo náročnější, dva domácí zápasy Kert Park vyhrál 4:3 až v prodloužení. Sobotní třetí duel na Kladně pak 2:0 a mohl slavit, věštba kapitána se naplnila.

Kert Park s poháry pro české mistry.

Karel Felt

„Ale bylo to hodně těžké, Kladno má opravdu silné mužstvo," pravil uznale Wróbel, který získal i cenu pro nejlepšího hráče soutěže. „Strašně jsem si ji přál, poslal jsem ji symbolicky do nebe tragicky zahynulému kamarádovi, bývalému hráči Liboru Topolánkovi... A trochu jsem ten splněný sen i vzpomínku na něj obrečel," dodal.

První titul byl nejemotivnější

Kapitán Kert Parku byl u všech tří titulů. „Emočně byl nejtěžší ten první titul. Tehdy jsme moc chtěli jsme ho vyhrát pro Libora. Šli jsme za ním těžce, ale dokázali jsme to. Loňské finále s Pardubicemi bylo na pět zápasů, opravdu hodně náročná série. Ale zavinili jsme si to sami. K některým zápasům jsme přistoupili moc ležérně a Pardubice toho využili. Když jsme měli nůž na krku, ukázali jsme charakter. U nich jsme tenkrát vyhráli 5:0 a doma už jsme obhajobu nepustili," ohlížel se.

Kapitán Tomáš Wróbel s fanoušky a obdivovateli z minipřípravky.

Karel Felt

„Ten letošní titul byl těžký v tom, že každý se na nás chtěl vytáhnout, v uvozovkách nám hattrick nikdo nepřál, ale smekám před klukama, jak jsme za tím šli. Bojovali jsme jeden za druhého, máme fakt skvělou partu nejen na hřišti. Kamarádíme spolu, zajdeme i na pivko, prostě skvělý tým a já jsem rád jeho součástí," rozplýval se Wróbel, který získal i cenu pro nejproduktivnějšího hráče soutěže co se týká gólů a přihrávek. Oceněn byl i kanonýr Kertu Petr Danko.

Extraliga skončila, ale sezóna zdaleka ne... „Určitě nějaký den budeme slavit, hattrick je hattrick. Příští týden začíná soustředění širšího kádru reprezentace, na které je nás několik pozváno. Chci se dostat do nominace na červnový světový šampionát v Košicích. Byl jsem už u jednoho titulu, který jsme na Slovensku vyhráli, takže bych rád ještě jednou pozlatil tuhle parádní sezónu," pravil přesvědčivě kapitán českých hokejbalových šampiónů.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.