Živě

Lezec Ondra byl na SP v Mnichově druhý v boulderingu

19. května 2019 19:27 - Mnichov

Sportovní lezec Adam Ondra obsadil v neděli na Světovém poháru v Mnichově druhé místo v boulderingu a vrátil se do čela průběžného pořadí této disciplíny. Český reprezentant se potřetí z pěti závodů prosadil na stupně vítězů. Zvítězil Rakušan Jakob Schubert.

 

Lukáš Bíba

Ondra, sběratel medailí z mistrovství světa i nově přelezených cest v přírodě, zahájil sezonu vítězstvím ve švýcarském Meringenu. Pak byl druhý v Moskvě, ale po návratu onemocněl a závod v Čchung-čchingu vynechal.

V dalším čínském městě Wu-ťiangu se pak šestadvacetiletý rodák z Brna nedostal do finále a po 14. místě ho v čele seriálu vystřídal Japonec Tomoa Narasaki. Ten ale v Mnichově chyběl a český reprezentant se na první příčku vrátil.

Ondra vyhrál semifinále, ve finále byl ale lepší Schubert, úřadující mistr světa v kombinaci, v níž budou lezci za rok v Tokiu usilovat o premiérové olympijské medaile.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.