Rubriky:

Ostatní

Živě

Lezec Ondra byl na SP v Mnichově druhý v boulderingu

19. května 2019 19:27 - Mnichov

Sportovní lezec Adam Ondra obsadil v neděli na Světovém poháru v Mnichově druhé místo v boulderingu a vrátil se do čela průběžného pořadí této disciplíny. Český reprezentant se potřetí z pěti závodů prosadil na stupně vítězů. Zvítězil Rakušan Jakob Schubert.

 

Lukáš Bíba

Ondra, sběratel medailí z mistrovství světa i nově přelezených cest v přírodě, zahájil sezonu vítězstvím ve švýcarském Meringenu. Pak byl druhý v Moskvě, ale po návratu onemocněl a závod v Čchung-čchingu vynechal.

V dalším čínském městě Wu-ťiangu se pak šestadvacetiletý rodák z Brna nedostal do finále a po 14. místě ho v čele seriálu vystřídal Japonec Tomoa Narasaki. Ten ale v Mnichově chyběl a český reprezentant se na první příčku vrátil.

Ondra vyhrál semifinále, ve finále byl ale lepší Schubert, úřadující mistr světa v kombinaci, v níž budou lezci za rok v Tokiu usilovat o premiérové olympijské medaile.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.