Živě

Děsivé zranění ruského vzpěrače. Při pokusu o dřep si natřikrát zlomil nohu

23. května 2019 06:29 - Chabarovsk/Praha
(Aktualizováno: 23. května 2019 06:34)

Tohle video je jen pro silné povahy. K velké sportovní tragédii došlo během závodu v silovém trojboji ve městě Chabarovsk. Jednomu ze vzpěračů se při pokusu o dřep se závažím o hmotnosti 250 kg natřikrát zlomila pravá noha. Podle dostupných informací je kariéra vážně zraněného siláka u konce.

Dvacetiletý silák Jaroslav Radoškevič nastoupil do závodu v silovém trojboji Kejuaraan Eurasia Powerlifting v ruském městě Chabarovsk s lehčím poraněním kotníku. Rus se s činkou o hmotnosti 250 kg pokoušel udělat dřep. K dispozici měl už jen třetí pokus, dva předchozí byly neúspěšné.

Jakmile závodník mířil i s činkou do podřepu, začala se jeho pravá noha nepřirozeně klepat. Poté jeho holení kost nápor velké váhy nevydržela a zlomila se na třech místech. Bezprostředně poté, co se vzpěračova noha nepřirozeně zkroutila, kameraman raději hrozivé scény přestal natáčet a vybral jiné záběry.

Rus byl okamžitě převezen do nemocnice. Lékaři Radoškevičovi sdělili, že si jeho zranění vyžádá půlroční léčbu. Jeho vyhlídky na pokračování sportovní kariéry nejsou příliš dobré.

S velkou pravděpodobností se jedná o konec Radoškevičovy dráhy vzpěrače. Sám totiž hned po incidentu naznačoval, že po takovém vážném zranění existuje pouze minimální naděje na to, že by se k činkám mohl ještě někdy vrátit.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.