Rubriky:

Ostatní

Živě

Na Evropské hry do Minsku nakonec pojede 120 českých sportovců

4. června 2019 12:57 - Praha

Český tým pro Evropské hry v Minsku se rozrostl o tři další sportovce, nominace tak čítá 120 reprezentantů. Hlavními kandidáty na medaile budou rychlostní kanoista Martin Fuksa, který obhajuje dvě pódiová umístění, judista Lukáš Krpálek nebo jiný olympijský vítěz, sportovní střelec David Kostelecký.

 

Ivana Roháčková

Český olympijský výbor (ČOV) před dvěma týdny oznámil nominaci se 117 členy, nyní do týmu přibyli lukostřelec Erik Ebermann, sportovní gymnastka Dominika Ponížilová a badmintonistka Michaela Fuchsová.

Druhé Evropské hry se uskuteční v Minsku od 21. do 30. června. Nejpočetnější je tým atletů (21), cyklistů bude české barvy hájit dvacet. Před čtyřmi lety v Baku Češi vybojovali sedm medailí: dvě stříbra a pět bronzů.

"Tým máme silný, je v něm řada medailistů z evropských i světových šampionátů. Nedáváme si konkrétní medailové cíle, ale vždycky je příjemné, pokud se v počtu úspěchů podaří trumfnout předchozí ročník," uvedl šéf výpravy Martin Doktor v tiskové zprávě ČOV.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.