Živě

Na Evropské hry do Minsku nakonec pojede 120 českých sportovců

4. června 2019 12:57 - Praha

Český tým pro Evropské hry v Minsku se rozrostl o tři další sportovce, nominace tak čítá 120 reprezentantů. Hlavními kandidáty na medaile budou rychlostní kanoista Martin Fuksa, který obhajuje dvě pódiová umístění, judista Lukáš Krpálek nebo jiný olympijský vítěz, sportovní střelec David Kostelecký.

 

Ivana Roháčková

Český olympijský výbor (ČOV) před dvěma týdny oznámil nominaci se 117 členy, nyní do týmu přibyli lukostřelec Erik Ebermann, sportovní gymnastka Dominika Ponížilová a badmintonistka Michaela Fuchsová.

Druhé Evropské hry se uskuteční v Minsku od 21. do 30. června. Nejpočetnější je tým atletů (21), cyklistů bude české barvy hájit dvacet. Před čtyřmi lety v Baku Češi vybojovali sedm medailí: dvě stříbra a pět bronzů.

"Tým máme silný, je v něm řada medailistů z evropských i světových šampionátů. Nedáváme si konkrétní medailové cíle, ale vždycky je příjemné, pokud se v počtu úspěchů podaří trumfnout předchozí ročník," uvedl šéf výpravy Martin Doktor v tiskové zprávě ČOV.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.