Rubriky:

Ostatní

Živě

Homosexuálové do pekla? Mám právo na svůj názor, hájí se hvězda po vyhazovu z národního týmu

6. června 2019 10:46 - Praha

Australský ragbista Israel Folau zažaloval národní federaci za to, že byl kvůli homofobním vyjádřením na sociální síti vyřazen z reprezentace. Třicetiletý hráč žádá odškodné. Folau, který je stoupencem křesťanského fundamentalismu, se odvolává na právo na svobodu vyznání.

 

Profimedia.cz

"Žádný Australan, ať už je jakékoli víry, by neměl dostat vyhazov kvůli tomu, že se drží svého náboženství," uvedl Folau, který měl s národní federací lukrativní smlouvu do roku 2022 a byl nejlépe placeným australským ragbistou. Navíc přišel i o sponzorské kontrakty.

Folau v dubnu napsal na instagram, že homosexuálové by měli přijít do pekla, pokud nečiní pokání. Podobný vzkaz umístil na sociální síť už loni a obdržel varování.

Tentokrát se australská federace rozhodla vyloučit ho z reprezentace, která se chystá na podzimní mistrovství světa v Japonsku. Na minulém šampionátu v Anglii v roce 2015 pomohl Folau australskému výběru do finále.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.