Živě

Homosexuálové do pekla? Mám právo na svůj názor, hájí se hvězda po vyhazovu z národního týmu

6. června 2019 10:46 - Praha

Australský ragbista Israel Folau zažaloval národní federaci za to, že byl kvůli homofobním vyjádřením na sociální síti vyřazen z reprezentace. Třicetiletý hráč žádá odškodné. Folau, který je stoupencem křesťanského fundamentalismu, se odvolává na právo na svobodu vyznání.

 

Profimedia.cz

"Žádný Australan, ať už je jakékoli víry, by neměl dostat vyhazov kvůli tomu, že se drží svého náboženství," uvedl Folau, který měl s národní federací lukrativní smlouvu do roku 2022 a byl nejlépe placeným australským ragbistou. Navíc přišel i o sponzorské kontrakty.

Folau v dubnu napsal na instagram, že homosexuálové by měli přijít do pekla, pokud nečiní pokání. Podobný vzkaz umístil na sociální síť už loni a obdržel varování.

Tentokrát se australská federace rozhodla vyloučit ho z reprezentace, která se chystá na podzimní mistrovství světa v Japonsku. Na minulém šampionátu v Anglii v roce 2015 pomohl Folau australskému výběru do finále.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.