Živě

Českými šampiony v olympijském triatlonu jsou Volár a Andrlová

9. června 2019 11:17 - Příbram

Jan Volár obhájil v Příbrami domácí titul v olympijském triatlonu. V sobotním závodě na tratích 1500 metrů plavání ve Velkém rybníku, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu po břehu Nového rybníka byl nejrychlejším plavcem i běžcem. Pouze v cyklistické části jej předčil Lukáš Kočař, který nakonec doběhl druhý s odstupem bezmála dvou minut. Oba jako jediní zvládli celou trať pod dvě hodiny, třetí skončil Jan Šneberger.

 

ITU Media

Ženskou šampionkou se stala Veronika Andrlová, jež sice v plavání nabrala dvouminutovou ztrátu na nejrychlejší Ivetu Fairaislovou, ale už v cyklistické části se z pátého místa propracovala do vedení a byla nejrychlejší i na běžecké desítce. Fairaislovou porazila skoro o pět minut, třetí místo vybojovala veteránka Lenka Fanturová.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.