Živě

Premiérové Světové plážové hry nebudou v San Diegu, ale v Kataru

15. června 2019 11:20 - Lausanne

První ročník Světových plážových her uspořádá na podzim Katar. Původně se akce měla konat v San Diegu, kalifornské město se jí ale z finančních důvodů zřeklo.

 

Vladimir Pryček, ČTK

Hry se budou konat od 12. do 16. října, tedy krátce po skončení mistrovství světa v atletice v Dauhá. Zhruba 5000 účastníků bude soutěžit v 15 sportech, jako jsou plážový volejbal, plážový fotbal, plážová házená, ale i basketbal 3x3, bikros, karate, skateboarding, dálkové plavání, aquatlon či bouldering.

"Katarská vláda předložila finanční záruky, které San Diego nemohlo poskytnout," uvedla pořádající Asociace národních olympijských výborů. Na kvalifikační boje nebude mít podle ní změna pořadatele žádný vliv.

San Diego získalo právo pořádat hry v roce 2015. Původně je mělo hostit již předloni, ale akce byla odložena o dva roky, aby všechny strany získaly více času na přípravu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.