Živě

Kuriózní zranění. Baseballový nešika si na tréninku zlomil nos

20. června 2019 07:24 - Washington/Praha
(Aktualizováno: 20. června 2019 10:57)

Bere miliony dolarů ročně. Patří k nejzkušenějším a nejlépe placeným basebalistům. Na tréninku před středečním duelem Major League Baseball si nadhazovač týmu Washington Nationals Max Scherzer však počínal spíše jako amatér. Američan si při pokusu o ulívku odrazil balón přímo do obličeje. Místo nadhazovacího kopce ho tak čeká rekonvalescence po fraktuře nosu.

Video již není dostupné

sntv

Basebalisté Washingtonu se připravovali na středeční duel MLB proti Philadelphii Phillies. Trénink na pálce se vůbec nepovedl čtyřiatřicetiletému nadhazovači Scherzerovi. Ten si při jednom ze svých odpalů odrazil míč do obličeje tak nešťastně, že to skončilo zlomeninou nosu.

„Mad Max z Missouri", jak je Scherzer někdy přezdíván, se pokusil o tzv. ulívku, při které hráč místo běžného odpalu balon pouze sklepává směrem k první, nebo ke třetí metě, aby umožnil spoluhráči krádež. To se Američanovi ale zjevně nevydařilo.

Nadhazovač týmu Washington Nationals Max Scherzer.

Twitter

Scherzer je jedním z nejzkušenějších nadhazovačů MLB. Rodák z Missouri si během své kariéry zahrál šestkrát All Star Game. Několikrát ovládl individuální statistiky ligy v počtu strike outů. Patří k nejlépe placeným hráčům celé ligy.

Ročně si díky lukrativní smlouvě, kterou podepsal v roce 2015 na 7 let, přijde na astronomických 30 milionů dolarů ročně, což je v přepočtu 686 milionů korun. Teď si však od baseballu nějakou dobu odpočine.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.