Rubriky:

Ostatní

Střelec Korčák je juniorským mistrem světa ve skeetu

10. července 2019 16:28 - Lonato

Sportovní střelec Daniel Korčák se stal v Lonatu v Itálii juniorským mistrem světa ve skeetu. Devatenáctiletý brněnský brokař tak navázal na sobotní seniorské zlato Tomáše Nýdrleho.

 

Ivana Roháčová, Právo

Do šestičlenného finále postoupil Korčák se 120 zásahy z třetího místa, ale v boji o medaile kraloval. Trefil 55 terčů a o jeden předčil domácího vítěze kvalifikace Andreu Lapucciho. V týmové soutěži obsadilo české družstvo čtvrté místo.

Loni Korčák na MS v Koreji přispěl k týmovému zlatu, v individuální soutěži juniorských skeetařů skončil pátý. Na ME byl s českým týmem stříbrný.

V soutěži žen v Lonatu se české střelkyně do finále neprobojovaly, nejlepší z nich byla v kvalifikaci 22. Martina Skalická. Družstvo skončilo šesté.

Mistrovství světa ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Lonatu (Itálie):
Skeet:
Ženy:
1. Bacosiová (It.) 58 - vyrovnaný světový rekord
2. Wej Meng (Čína) 53
3. Larssonová (Švéd.)
...
v kvalifikaci
22. Skalická
23. Šindelářová
31. Šumová (všechny ČR)
Družstva:
1. USA 356 - světový rekord
2. Itálie 355
3. Čína 348
...
6. ČR 340
Junioři:
1. Korčák (ČR) 55
2. Lapucci (It.) 54
3. McNeill (Brit.)
...
v kvalifikaci
19. Klika
23. Stránský (oba ČR)
Družstva:
1. Itálie 356
...
4. ČR 347
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.