Rubriky:

Ostatní

Živě

Šachista Navara skončil v Grand prix v Rize už v prvním kole

13. července 2019 20:22 - Riga

David Navara skončil ve druhém dílu šachové Grand prix v Rize hned v prvním kole. Na turnaji, v němž se vyřazovacím způsobem utkává šestnáct špičkových světových šachistů, prohrál s Francouzem Maximem Vachierem-Lagravem 0,5:1,5.

 

Ve čtvrtfinále je také Šachrjar Mamedjarov z Ázerbájdžánu po výhře nad ruským mistrem světa v rapid šachu Daniilem Dubovem. Stav dalších šesti zápasů je po klasických partiích nerozhodný a bude rozhodovat až rapid šach se zkráceným časem.

Navara, začínající černými figurami, zvolil proti pátému hráči světového žebříčku Caro-Kannovu obranu, ale v devátém tahu se nechal zaskočit netradičním pokračováním francouzského velmistra a už po 19 tazích kapituloval. Odveta, v níž měl výhodu bílých figur, už přinesla mnohem napínavější boj, ale po 46 tazích skončila remízou a do čtvrtfinále postoupil Francouz.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.