Rubriky:

Ostatní

Česko - Velká Británie 2:4 Softbalistky podlehly Británii a na olympijské hry se nepodívají

26. července 2019 18:40 - Praha

České softbalistky přišly o naději probojovat se na olympijské hry v Tokiu. V kvalifikačním turnaji v Utrechtu podlehly Velké Británii 2:4 a už ho nemohou vyhrát. Na hry se dostane pouze jeho vítěz. Český tým, který předtím podlehl v základní skupině také favorizované Itálii, bude hrát v sobotu proti Nizozemsku o konečné umístění.

České hráčky podlehly Britkám stejně jako v utkání o bronz na nedávném mistrovství Evropy v Ostravě. Soupeřky šly do vedení ve třetí směně, kdy nadhazovačka Veronika Pecková zahrála špatný příhoz na třetí metu, po kterém si doběhla pro bod Michelle Brownová.

Další komplikace pro český tým přišly ve čtvrté směně, když po špatném nadhozu Peckové doběhla na domácí metu Gilberta Snowová. V páté směně Peckovou vystřídala Martina Bláhová, ale britské pálkařky nezastavila. Po odpalu Victorie Evansové doběhla pro třetí bod Nerissa Myerosová.

Šestá směna začala výborně

Šestou směnu Češky skvěle začaly. Veronika Klimplová dalekým odpalem zařídila třetí metu a poté doběhla pro první bod. Po dalekém odpalu Lucie Petráskové přidala další bod Tereza Jakešová. V dohrávce šesté směny Britky vybojovaly čtvrtý bod, naopak Češkám se už v sedmé směně nepodařilo vyrovnat.

"Zklamání je to veliké. Úspěch v zápase přišel pozdě, měly jsme dát bod dříve. Nehrajeme špatně, ale na olympiádu to nestačilo," uvedla Tereza Jakešová. Českému týmu nepomohla k účasti v Tokiu ani dlouhodobá cílená příprava, během níž absolvoval dva kempy na Floridě.

"Tohle byl turnaj, na který jsme čekaly celý život, dva roky jsme se na něj intenzivněji chystaly. Daly jsme do toho všechno, vyhrát mohl pouze jeden. Bohužel to nevyšlo," řekla Ludmila Kučerková.

Softbal bude příští rok součástí olympijských her poprvé od Pekingu 2008 stejně jako baseball. O účast pod pěti kruhy ještě budou bojovat čeští baseballisté, kteří k tomu potřebují nejprve skončit do pátého místa na zářijovém mistrovství Evropy.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.