Rubriky:

Ostatní

Zlatá oslava vodních pólistek se změnila v horor. Pod zříceným patrem vyhasly dva životy

27. července 2019 07:30 - Kwangdžu (Korea)

Když americké vodní pólistky otevíraly před obchodem naproti vesnici sportovců v Kwangdžu první plechovky piva, mohly jen těžko tušit, že se bujará oslava jejich zlatého hattricku na MS změní v noční můru. V nedalekém klubu Coyote Ugly, kde se hráčky USA a další sportovci nad ránem potkali, se zřítil strop vestavěného patra a nehoda si vyžádala život dvou lidí. Mezi zraněnými bylo i sedm účastníků MS. Z české výpravy se v klubu nikdo nenacházel.

 

Lee Jin-man, ČTK/AP

K tragickému incidentu došlo před třetí hodinou ráno a v klubu se v té době mělo nacházet téměř čtyři sta lidí. Obětmi nehody Korejci, kteří podlehli zraněním po převozu do nemocnice. Z účastníků MS byli na místě podle potvrzených informací Američané, Australané, Nizozemci, Italové, Brazilci a sportovci z Nového Zélandu. „Vodní pólisté a pólistky oslavovali triumf žen v klubu, v němž došlo ke zřícení části budovy," uvedlo vedení výpravy USA.

V okamžiku nehody se zřítilo vestavěné patro nad barem, které nevydrželo zatížení lidí na něm. „Tančili jsme tam a najednou jsme se propadli o pět šest metrů, podlaha nám doslova zmizela pod nohama. Poté vznikla panika a všichni se chtěli dostat ven," uvedl podle BBC kapitán novozélandských vodních pólistů Matt Small pro Radio Sport.

Záběry z klubu, kde se zřítilo patro

„Většina sportovců, kteří byli na místě přítomni, se vrátila bezpečně do vesnice. Osm závodníků bylo přímo u nehody a sedm utrpělo lehká zranění. Jeden pak zůstal v péči lékařů," uvedli zástupci organizačního výboru MS. Generální sekretář českého plaveckého svazu Jakub Tesárek přímo v Koreji potvrdil, že z Čechů v klubu nikdo nebyl.

Pavel Novotný (Kwangdžu), Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.