Rubriky:

Ostatní

Juniorka Holubová dojela na ME bikerů v Brně sedmá

27. července 2019 12:12 - Brno

Adéla Holubová skončila v závodě juniorek na mistrovství Evropy horských kol v Brně v cross country sedmá. Z titulu se radovala Švýcarka Jacqueline Schneebeliová, na kterou Holubová ztratila čtyři minuty.

 

Michal Červený

Česká bikerka se zpočátku pohybovala ze první desítkou, ale postupně se posouvala dopředu. "Doufala jsem, že top ten padne. Sedmé místo je super, jsem moc spokojená," pochvalovala si Holubová.

Juniorky se na trati v Pisárkách musely během hodinového závodu vypořádat se dvěma vydatnými lijáky. "Vyhovovala mi délka. Mám raději delší závody a ke konci jsem se pěkně rozjela. Povedl se mi i start, což se mi moc nestává. Z deště jsem moc velkou radost neměla, pěkně to klouzalo," uvedla Holubová.

Schneebeliová triumfovala s takřka dvouminutovým náskokem před Rakušankou Monou Mitterwallnerovou, bronz si vyjela Britka Harriet Harndenová.

V poledne vyrazí na trať junioři, od 15 hodin je na programu závod žen do 23 let.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.