Rubriky:

Ostatní

Živě

Karásková Erbenová na ME v terénním triatlonu obhájila stříbro

3. srpna 2019 15:41 - Prachatice

Helena Karásková Erbenová obhájila na mistrovství Evropy v terénním triatlonu v Prachaticích loňské stříbro. V silně obsazeném závodě nestačila na tratích 1,5 km plavání, 35 km horské kolo a 10,5 km terénní běh jen na Francouzku Morgane Riouvou. Mužům kraloval její krajan Arthur Serriéres.

 

Vít Šimánek, ČTK

Mistryně světa z roku 2013 Karásková Erbenová v závěrečném běhu výrazně stáhla ztrátu, kterou nabrala v prvních dvou disciplínách. Za vítěznou Riouvou v cíli zaostala o tři čtvrtě minuty.

"Dneska mi to na kole vůbec nešlo, dokonce jsem to jednou položila v místě, kde bych to vůbec nečekala. Se stříbrem jsem strašně spokojená," řekla v rozhovoru pro Českou televizi bývalá běžkyně na lyžích Karásková Erbenová, jež v Prachaticích po čtyřech výhrách za sebou našla přemožitelku.

Mezi muži slavil životní výsledek Serriéres, který o 23 sekund zdolal trojnásobného světového šampiona Španěla Rubéna Ruzafu. Třetí skončil obhájce titulu Bradley Weiss z JAR, nejlepší z Čechů Karel Zadák doběhl sedmý.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.