Rubriky:

Ostatní

Jsme šampioni! Mladí baseballisté se dočkali velké satisfakce

13. srpna 2019 18:27 - Praha

Čeští baseballisté do 23 let vyhráli mistrovství Evropy. Ve finále šampionátu v Praze svěřenci trenéra Vladimíra Chlupa zdolali Německo 4:1 a vylepšili předloňské stříbro z brněnské premiéry.

 

baseball.cz

Češi slaví vysněný titul. Tým vedený koučem Vladimírem Chlupem zakončil turnaj se zápasovou bilancí 5:0.

V zápase o titul předvedla domácí sestava hnaná na hřišti Eagles zaplněnými tribunami koncentrovaný a zkušený výkon. „Od začátku jsme na ně šlápli," popisoval hlavní trenér.

Dařilo se jak obraně, tak útoku a dominovali nadhazovači. Lukáš Hlouch si v prvních třech směnách připsal čtyři strikeouty a soupeři povolil jen dva hity. Z toho jeden homerun Amona!

Na výkon českého startéra navázali také Ondřej Furko s Danielem Padyšákem, který zápas v poslední směně dominantně zavřel. „Dan za námi sám přišel, že jestli bude třeba, tak je připraven do toho jít. Už proti Francii v semifinále si o takovou roli řekl," připomněl Chlup sobotní drama v koncovce duelu proti Francii.

Osm homerunů od sedmi různých hráčů

Čechům ke zlatu ve finále stačilo šest dobrých odpalů. O čtyři z nich se postarali Filip Smola a Martin Zelenka (oba po dvou), jenž si připsal také dva stažené body a stal se hvězdou posledního utkání. „Během turnaje strašně vyrostl," pochválil ho trenér. „Celkově byl útok famózní. Od každého pálkaře hrozilo nebezpečí. Na turnaji jsme dali osm homerunů od sedmi různých hráčů. To je unikum," vyprávěl spokojeně trenér.

O poslední mistrovský out se skvělým zákrokem a efektní příhrou na první metu postarala spojka Vojtěch Menšík. „Další důkaz, jak jsme se dokázali zvednout v obraně. V tom byl největší rozdíl proti předchozím letům. Defenziva byla docela perfektní," chválil šéf českého dugoutu.

„Nejlepší turnaj, na kterém jsem kdy byl," rozplýval se Ondřej Furko.

Baseballisté oslavili triumf tradičně; při hymně vítězů We Are The Champions od skupiny Queen. „Je to strašně velká satisfakce za mistrovství Evropy před dvěma lety, kdy nám titul proti Holandsku proklouzl mezi prsty v desáté směně finálového zápasu," dodal Vladimír Chlup.

Češi bodovali také při udělování individuálních cen. Nejprestižnější z nich, MVP, získal Martin Mužík, nejlepším pálkařem byl vyhlášen Filip Smola.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.