Rubriky:

Ostatní

Premiéra pro Sáblíkovou! Prkno? Rybník? Ne, tohle ještě v kariéře nezažila

27. září 2019 11:18 - Praha

Tohle ve své dlouhé kariéře ještě nezažila. Martinu Sáblíkovou a další české rychlobruslaře čeká o víkendu historicky první mistrovství České republiky v hale na dlouhé dráze. O cenné kovy budou bojovat v polském Tomašově a vedle Sáblíkové se ve čtyřboji představí i junioři, juniorky a závodníci dalších věkových kategoriích. Celkem by mělo závodit asi 50 českých rychlobruslařů, které ale doplní i domácí Poláci. Šampionát má oficiálně mezinárodní status.

 

Ondřej Pýcha/Sport Invest

Trénovala skluz v ponožkách na žehlícím prkně. Chystala se na oválku u zimáku ve Žďáru nad Sázavou. Závodila kdesi v lesích na Vysočině na rybníku, když zrovna mrzlo a povedlo se připravit dráhu.

A teď tohle. Domácí mistrovství v hale. I přesto, že v Česku žádná patřičná hala není. Jen se o ní léta mluví.

Nová výzva pro rychlobruslařskou hvězdu Martinu Sáblíkovou. V létě si vyzkoušela flag fotbal.

Lukáš Machala

"V první řadě je super, že se vůbec mistrovství republiky jede. My s Niky (Zdráhalovou) jsme zvyklé na Světové poháry a mistrovství světa, ale je to velká událost hlavně pro desítky dětí, které se o víkendu na šampionátu představí. Atmosféra takového závodu je nenahraditelná," uvedla Sáblíková, pro kterou - jak sama připomněla na sítích - začala zima.

https://www.facebook.com/Martina.Sablikova.OFFICIAL/posts/10156186050656230

"Někdo je happy a někdo přemýšlí na kterou stranu jezdíme," zavtipkovala na Facebooku.

Zejména kvůli mladším závodníkům se pojede juniorský čtyřboj, tedy tratě 500, 1000, 1500 a 3000 metrů. "Když už rychlobruslařský svaz takovou akci organizuje a platí, tak chceme, aby měli možnost více startů," vysvětlil reprezentační trenér Petr Novák. "Z počtu dětí, které se budou účastnit, mám opravdu radost," doplnila Sáblíková.

Sáblíková ve sváteční den rozpustile vtipkuje o konci kariéry. Má jasno, dočká se do té doby haly?

Česká rychlobruslařská hvězda začala na ledě trénovat až tento týden, takže od sebe nemá velká očekávání. "Například starty jsem ještě vůbec nezkoušela. Nedají se čekat úplně nejrychlejší časy, ale beru to jako výbornou možnost si zazávodit po dlouhé letní přípravě," uvedla Sáblíková. Kouč Novák to ale vidí trošku jinak. "Já ambice jako vždy mám. Martina by na trojce mohla zajet rekord dráhy," podotkl náročný trenér.

Nová výzva pro ledovou královnu Sáblíkovou

Vedení českého rychlobruslení navíc doufá, že úspěšný šampionát by mohl dopomoct i ke stavbě haly v České republice. "Je to poprvé a doufám, že to je další malý krok k tomu, aby i tady vznikla hala a v blízké budoucnosti se mistrovství republiky mohlo konat v Česku," řekl ČTK Josef Nechutný, předseda Českého svazu rychlobruslení. "Stále bojujeme o halu a chceme ukázat, že vše bereme vážně. A zároveň, že české rychlobruslení není jen Martina," dodal Novák.

Bývalá rychlobruslařka Erbanová se vrací k hokeji. Bude pomáhat ve Vrchlabí

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní