Rubriky:

Ostatní

Softbalisté Ledenic získali premiérový domácí titul

12. října 2019 17:48 - Ledenice

Softbalisté Ledenic vyhráli poprvé v historii českou extraligu. Žraloci zvítězili nad nováčky soutěže Locos Břeclav i ve třetím utkání finálové série a po výhře 2:0 slaví před domácím publikem premiérový titul mezi muži. Ženy Ledenic mají ve sbírce ligové trofeje už dvě.

 

Česká softballová asociace

Vítězové základní části vyhráli první zápas finále minulý víkend doma 8:3, na soupeřově hřišti pak přidali vítězství 8:1. Ve třetím duelu dnes Žraloci dvakrát skórovali ve čtvrté směně a historický úspěch už si nenechali uniknout.

"Soustředili jsme se hlavně na sebe, zaměřovali se na útok a dařilo se nám také v obraně. Rád bych, aby v Ledenicích vznikla dynastie a nebylo to o jednom úspěchu," prohlásil trenér vítězů Jaroslav Korčák. "Obhájit titul bude extrémně náročné. Hlad ale rozhodně máme a úspěch chceme zopakovat," řekl.

"Potvrdilo se, že tento poslední schod byl opravdu nejvyšší. Bojovali jsme proti nejlepšímu pálkařskému týmu," konstatoval břeclavský kouč Dušan Borbély, jehož tým hrál finále jako první nováček v historii. "Na tým jsem obrovsky hrdý. Chtěli jsme ale minimálně finálovou sérii prodloužit do čtvrtého utkání, které bychom odehráli doma. Průměrný věk našeho týmu je osmnáct let. V těch klucích je budoucnost českého softbalu," dodal.

Finále extraligy mužů v softbalu, 3. zápas:
Žraloci Ledenice - Locos Břeclav 2:0, konečný stav série 3:0.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.