Rubriky:

Ostatní

Nádhera, když se sen stane skutečností, rozplývá se po Velké pardubické legendární Váňa

14. října 2019 09:12 - Pardubice

Při top dostihu sezony měl na dráze hned několik želízek a obřího úspěchu se dočkal. Legendární Josef Váňa slavil v roli trenéra při nedělní Velké pardubické už jedenáctý triumf.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Je nádhera, když se vám sen stane skutečností. Měl jsem velké přání, aby vyhrál právě Theophilos, i když jsem měl na startu čtyři koně," pravil 66letý Váňa, jenž jako žokej ovládl Velkou pardubickou osmkrát.

Theophilos, svěřenec dostihového spolku iSport-Váňa, který vlastní syndikát s více než stovkou členů, získal z pětimilionové dotace dva miliony. Na finančně oceňovaných místech skončili z Váňových koní ještě čtvrtý Mazhilis a pátý Ange Guardian.

Katastrofa, děsil se šampion Velké pardubické. Pak se neubránil slzám

„Říkal jsem před startem, že Theophilos a Mazhilis by na tom měli být nejlíp. Zarif vzhledem ke svému věku by už na vítězství mít nemusel. Ale jsem rád, že všichni měli štěstí a doběhli do cíle," oddechl si Váňa.

Majitel loňského vítěze se zlobí: Takhle se na taxis najíždět nedá, Velkou musí jet koně, kteří do ní patří!

Za krásného slunečného počasí dorazilo z dvaceti startujících koní do cíle dvanáct.

jsv, Sport.cz, Právo

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.