Rubriky:

Ostatní

Australský jezdec Hoy se představí na osmé olympiádě

15. října 2019 10:22 - Sydney

Australský jezdec Andrew Hoy se kvalifikoval na osmé olympijské hry. Do Tokia příští rok pojede v 61 letech. Ve své sbírce má tři olympijská zlata v týmové soutěži a stříbro ve všestrannosti jednotlivců.

 

Lucie Hladová

"Hrozně moc jsem doufal, že v příštím roce ještě jednou budu moct obléknout zelené a zlaté barvy a naše skvělá země bude moct být na naše družstvo pyšná," uvedl Hoy na twitteru poté, co uspěl v třídenní soutěži v Polsku se dvěma koňmi.

Alespoň osm olympiád dosud absolvovalo jen 13 sportovců. Rekordmanem je kanadský parkurový jezdec Ian Millar s deseti účastmi. Hoy mohl mít stejnou bilanci, ale v roce 1980 ho připravil o start v Moskvě bojkot západních zemí a do Pekingu 2008 se nekvalifikoval.

Neskutečné! Tohle ani Jágr nedokáže. Ve čtyřiačtyřiceti má jistou osmou olympiádu v řadě

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.