Živě

Anglie - Nový Zéland 19:7 Senzace! Evropský tým se vytáhl, All Blacks zlatý hattrick nezískají

26. října 2019 08:25 - Jokohama
(Aktualizováno: 26. října 2019 12:41)

Největší favorit turnaje a první tým světového žebříčku proti mužstvu číslo dvě. Co víc si přát!? Vyřazovací část mistrovství světa v ragby v Japonsku dospěla do nejatraktivnější fáze. A první semifinále přineslo prvotřídní senzaci! Anglie v Jokohamě zaslouženě porazila Nový Zéland 19:7. All Blacks tedy zlatý hattrick nezískají. Zítra od 10:00 SEČ se o druhé místo ve finále utkají Wales s Jihoafrickou republikou.

 

Issei Kato, Reuters

Završí All Blacks v Japonsku zlatý hattrick? Odpověď na ústřední otázku šampionátu zní: Ne! Ve čtvrtfinále sice rozjetý Nový Zéland nečekaně snadno vyřídil silné Irsko, v semifinále ovšem tvrdě narazil.

Angličané měli skvělý začátek, diktovali tempo hry a favorit měl nečekané problémy. Evropský tým vyhrál poločas 10:0, hned dvakrát v utkání přišel o další položené pětky kvůli drobným přestupkům po posouzení u videa.

Jedinou hrubkou po autu dovolili Novému Zélandu skórovat, pak už si ovšem Angličané senzaci pohlídali.

Byli prostě moc dobří

„Hrát semifinále mistrovství světa proti All Blacks je velká věc, asi nejvíc, co vás může potkat. Od začátku jsme hráli výborně, takže se můžeme těšit na finále," libuje si Owen Farrell, kapitán Anglie.

„Soupeř měl vynikají úvod a nám se během celého zápasu nepodařilo patřičně zareagovat. Třeba skládky taky měli lepší, byli prostě moc dobří," uznává jeho protějšek Kieran Read.

Jsme ve finále! Angličané se postarali o největší senzaci na MS v ragby.

Edgar Su, Reuters

„Anglii gratuluji, ale svému týmu stále věřím. Vždyť jsme na MS prohráli poprvé po dvou titulech," poukazuje trenér Steve Hansen před duelem o bronz.

Angličané postoupili do finále počtvrté v historii, uspěli jako jediný tým ze severní polokoule pouze v roce 2003. Novozélanďané prohráli na MS poprvé po 12 letech, kdy ve čtvrtfinále podlehli Francii.

Svěřenci australského trenéra Eddiho Jonese, který Anglii převzal po neúspěchu na domácím šampionátu před čtyřmi lety, si v Japonsku připsali pátou výhru. Ve finále se utkají s vítězem nedělního zápasu mezi Walesem a Jihoafrickou republikou.

Mistrovství světa v ragby - semifinále:
Sobota
Anglie - Nový Zéland 19:7 (10:0)
Neděle
10:00 Wales - JAR
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.