Rubriky:

Ostatní

V Paříži slavnostně zahájili výstavbu olympijské vesnice

5. listopadu 2019 13:24 - Paříž/Praha

Na pařížském předměstí Seine-Saint-Denis byla slavnostně zahájena výstavba olympijské vesnice pro hry v roce 2024. Zázemí pro zhruba 15 tisíc účastníků olympijských a paralympijských her na 51 hektarech má vyrůst za tři roky. Po skončení her by díky projektu mohlo být v oblasti k dispozici až 3000 nových bytů.

 

Profimedia.cz

"Pokud chceme, aby hry byly úspěšné, musíme zajistit, že to všechno nezmizí, jakmile zhasne olympijský oheň. Musí to být zachováno," uvedl francouzský premiér Edouard Philippe.

Výstavba vesnice vzbudila i kritiku kvůli obavám z vynuceného stěhování lidí, obchodů a škol. Podle výkonného ředitele organizačního výboru Étiennea Thoboise se ale bude postupovat citlivě.

Předměstí Seine-Saint-Denis, kde leží mimo jiné stadion Stade de France, je domovem několika set tisíc přistěhovalců a je považováno za problémovou lokalitu.

Výstavba olympijské vesnice je jedním ze dvou velkých stavebních projektů, které mají organizátoři v plánu. Tím druhým je centrum pro plavecké sporty.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.