Krasobruslař Březina je v Moskvě po krátkém programu osmý

Moskva/Praha

Krasobruslař Michal Březina nevstoupil dobře ani do svého druhého závodu Grand Prix v této sezoně. Na Ruském poháru v Moskvě mu po krátkém programu patří osmé místo. Český reprezentant spadl po čtverném salchowu, pokazil výjezd z trojitého axelu a výkonem 80,27 bodu zaostal o více než třináct bodů za osobním rekordem z loňského závodu GP v Helsinkách. Krátký program ovládli domácí krasobruslaři, vede úřadující vicemistr Evropy Alexandr Samarin se ziskem 92,81 bodu.

Krasobruslař Michal Březina v akci na Ruském poháru.

Přes 90 bodů se dostal i jeho krajan Dmitrij Alijev, který má evropské stříbro z roku 2018. Záda jim kryje Makar Ignatov, jenž získal 87,54 bodu. Na něj se ale tlačí další tři závodníci v rozmezí zhruba půl bodu.

Březina má na první šestici, která se představí v sobotu v silnější rozjížďce, více než šestibodové manko, ale stále má nakročeno ke zlepšení jedenácté příčky z úvodního závodu Grand Prix v Las Vegas. Tam za krátký program dostal o necelý bod více než dnes v Moskvě, ale pokazil volnou jízdu.

Ruští reprezentanti jsou po první polovině soutěže v čele i zbývajících tří kategorií. Krátké programy vyhrály Jevgenija Medveděvová a sportovní dvojice Alexandra Bojkovová, Dmitrij Kozlovskij, v rytmickém tanci byli nejlepší Viktoria Sinicinová s Nikitou Kacalapovem.