Rubriky:

Ostatní

Poprvé v českých barvách ve SP! Fernstädtová dojela v Lake Placid sedmá

7. prosince 2019 17:10 - Praha

Skeletonistka Anna Fernstädtová obsadila při prvním startu ve Světovém poháru v českých barvách sedmé místo v Lake Placid. Třiadvacetiletá česká reprezentantka byla po úvodní jízdě pátá, ale v druhém kole zajela až čtrnáctý čas a o dvě příčky si pohoršila.

 

Profimedia.cz

Fernstädtová se vrátila do Světového poháru po roční pauze, neboť po loňském odchodu z německé reprezentace do české nemohla mezi elitou startovat. Body pro účast v SP si pražská rodačka vyjela v minulé sezoně v Interkontinentálním poháru, který ovládla.

Dvojnásobná juniorská mistryně světa a čtvrtá žena z letošního MS dnes ztrácela po prvním kole devět setin sekundy na stupně vítězů. Druhá jízda jí však nevyšla a Fernstädtová po ní nespokojeně kroutila hlavou.

Anna Fernstädtová v akci

IBSF - Viesturs Lacis

V součtu ztratila česká skeletonistka 1,14 sekundy na Němku Jacqueline Löllingovou, jež byla nejrychlejší v obou jízdách. Druhá skončila s odstupem 24 setin sekundy Rakušanka Janine Flocková, třetí byla se ztrátou 71 setin úřadující mistryně světa Tina Hermannová z Německa.

Druhý závod SP skeletonistek se jede opět v Lake Placid v pátek 13. prosince.

SP v jízdě na skeletonu v Lake Placid (USA) - ženy:
1. Löllingová (Něm.) 1:49,76 (54,79+54,97)
2. Flocková (Rak.) -0,24 (54,99+55,01)
3. Hermannová (Něm.) -0,71 (55,11+55,36)
...7. Fernstädtová (ČR) -1,14 (55,19+55,71).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.