Rubriky:

Ostatní

Praha má smůlu. Squashové mistrovství se stěhuje. Proč?

7. února 2020 15:47 - Praha

Pět let a dost. Musí přijít změna. Mistrovství republiky ve squashi se letos uskuteční v Ostravě, konkrétně ve sportovním centru FAJNE v Porubě. Hrát se bude od 5. do 8. března. „Dlouhodobě se snažíme squash popularizovat ve všech regionech České republiky. Pořádání této prestižní akce v Ostravě tomu rozhodně prospěje. Šanci následně dostane také Brno," tvrdí Tomáš Cvikl, předseda Českého squashe.

 

Irena Vanišová

Byla to klasika, která se opakovala každý rok, stejně jako Vánoce. Pražské nákupní centrum se každoročně proměnilo v kolbiště, kde bojují ve skleněném kurtu nejlepší squashisté o tituly. Letos je ale všechno jinak a šampionát se přesouvá mimo hlavní město, pořadatelem bude Ostrava.

„Mrzí nás to, protože to bylo zaběhlým standardem. Jenže postavit skleněný kurt a tribuny je finančně velmi náročné a bez spoluúčasti obchodního centra nejsme schopni zajistit potřebné prostředky. Ukázalo se také, že možnosti obchodních center v Ostravě jsou jiné než Praze. Ne všude lze kurt umístit," konstatoval Martin Grigar, člen výkonného výboru squashové asociace.

O atraktivní kulisy ale šampionát nepřijde. SC FAJNE je nejmodernější squashové centrum v republice s výborným zázemím. „Zajistíme přídavnou tribunu, takže diváků, kteří budou moci sledovat osobně finálové zápasy, nebude určitě méně než v minulých letech," doplnil Grigar.

Úřadujícími squashovými šampiony jsou Daniel Mekbib a Olga Kolářová. O titul se ale budou chtít utkat také ostravští hráči, zejména Jakub Solnický a Viktor Byrtus. „Mohu garantovat, že jim vytvoříme domácí prostředí. Určitě bychom byli rádi, aby podruhé v historii uspěl na mistrovství republiky ostravský hráč. Tím prvním byl v roce 2009 Pavel Sládeček mladší," naznačil ambice Dobroslav Vlček z pořádajícího Ostrava squash klubu.

Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní