Rubriky:

Ostatní

Momotův návrat k badmintonu se kvůli operaci odkládá o tři měsíce

8. února 2020 15:21 - Tokio

Světová jednička Kento Momota musí minimálně o tři měsíce odložit svůj návrat k badmintonu. Pětadvacetiletý Japonec se podrobí operaci oční jamky, kterou si zlomil při lednové dopravní nehodě.

 

Vincent Thian, ČTK/AP

Momota utrpěl množství tržných a řezných ran a zlomenin v obličeji v polovině ledna při tragické havárii v Malajsii. Krátce poté, co v Kuala Lumpuru získal první letošní titul, havarovala dodávka, jež ho vezla na letiště, a při střetu s kamionem zemřel její řidič.

Hvězdný Momota se v pondělí pokusil vrátit k tréninku, ale měl s okem potíže a rozhodl se pro operaci. Je to pro něj další problém v přípravě na domácí olympijské hry v Tokiu, kde měl patřit k hlavním nadějím pořádající země na zlato. O start na předchozí olympiádě v Riu de Janeiro přišel Momota poté, co byl kvůli návštěvám nelegálních kasin vyřazen z nominace.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.