Rubriky:

Ostatní

Historický úspěch je blízko. Čeští juniorští softbalisté budou na MS bojovat o medaile!

28. února 2020 21:29

Senzace, jaká tu ještě nebyla. Čeští softbalisté jsou na juniorském mistrovství světa blízko historické medaili. Na Novém Zélandu navázali na skvělé výkony v základní části a v nadstavbě si připsali už druhé vítězství. V pátek deklasovali Guatemalu 10:0. „Je to potvrzení toho, že v mužském softbalu patříme k absolutní světové špičce," prohlásil Gabriel Waage, předseda České softballové asociace. Junioři se v sobotu utkají s Japonskem a v neděli je čeká zápas o třetí místo proti Argentině.

 

Česká softbalová asociace

Na turnaji mladí Češi přepisují historické zápisy. Porazili Kanadu (9:2), JAR (7:0), Singapur (6:3) a s nejsilnějšími týmy skupiny – Austrálií i Argentinou - prohráli těsně 3:4. V nadstavbové části pro šest nejlepších nejprve vyřídili Nový Zéland 8:2, bronzový tým z minulého MS, a aktuálně také Guatemalu.

Kde je největší síla českého týmu? V obraně je to jednoznačně nadhazovač Jakub Osička. Například pálkařům Nového Zélandu nadělil 14 strikeoutů, a podle statistik je i přes své mimořádné vytížení vůbec nejlepším nadhazovačem turnaje. „Je to skvělý pocit. Ale čekal jsem to, máme výborný tým," prohlásil Osička z týmu Locos Břeclav. Ten v 16 letech pomohl týmu až do finále extraligy mužů.

Na letošním šampionátu udivuje soupeře i fanoušky smrtící přesností a efektivitou. „V tréninku dám kolem 150 nadhozů. A pokud 60 % z nich jsou striky, pak je to v zápase jednoduché zopakovat," tvrdil Osička.

Skvělý kousek se v zápase proti Guatemale povedl Janu Voráčovi, který odpálil Grand Slam (homerun za plně obsazených met, který se počítá za čtyři body) a stanovil skóre na 10:0. Nyní je už jisté, že česká juniorská reprezentace bude hrát v neděli 1. března o světovou medaili. O bronz se utkají proti Argentině.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní