Rubriky:

Ostatní

Biatlon má smůlu, fotbalová i hokejová liga však budou pokračovat s diváky

4. března 2020 09:11 - Praha
(Aktualizováno: 4. března 2020 09:34)

Stát nebude kvůli novému koronaviru omezovat hromadné akce. Řekl to premiér Andrej Babiš po dnešním jednání Bezpečnostní rady státu. K omezování shromáždění podle něj není důvod, nákaza se nerozšiřuje. Fotbalová i hokejová liga tak mohou pokračovat s diváky.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jedinou soutěží, na kterou nebudou mít fanoušci přístup, tak zůstal Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě. O tom rada rozhodla již v pondělí. Čtyřdenní závody začnou na Vysočině ve čtvrtek.

Všechny akce a shromáždění nad 5000 lidí budou ale pořadatelé podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha muset hlásit krajským hygienickým stanicím, aby posoudily riziko.

Kdo zaplatí milionové ztráty? Stát, slíbil biatlonistům premiér Babiš

Ve fotbalové lize se bude v neděli hrát pražské derby Slavia - Sparta, na které může dorazit až 20 tisíc fanoušků. Hokejová extraliga pak má před sebou páteční závěrečné kolo základní části, v němž budou tři týmy bojovat o udržení.

Bez omezení se budou hrát i čtyři dnešní zápasy čtvrtfinále českého fotbalového poháru MOL Cupu. Návštěvy nad 5000 diváků se dají očekávat na utkáních pražské Sparty s Ostravou a Plzně s Mladou Boleslaví.

Ředitel hokejové extraligy Josef Řezníček rozhodnutí Bezpečnostní rady státu uvítal. "Jednoznačně je to ve prospěch sportu. Nevím, jestli se z mé strany dá mluvit o nervozitě, především by to byla nervozita klubů a některé, které měly prodané lístky na pátek, tak nervozitu pociťovaly," řekl ČTK.

Zleva Roberts Bukarts, Alexandre Mallet a Dominik Lakatoš z Vítkovic se radují z gólu.

Jaroslav OĹľana, ČTK

Reakce Zdeňka Zikmunda, tiskového mluvčího Českého hokeje:
Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, která hromadné akce neomezila, proběhne poslední kolo Tipsport extraligy podle rozpisu a s účastí diváků. Jsme pochopitelně rádi, že – nedojde-li v epidemiologické situaci ke změně – fanoušci na stadionech o vyvrcholení jednoho z nejdramatičtějších a současně nejnavštěvovanějšího ročníku soutěže v dějinách nepřijdou. I nadále platí, že další postup bude záležet na pokynech Bezpečnostní rady státu nebo jiných, k tomu příslušných úřadů a institucí.

Také Fotbalová asociace ČR rozhodnutí vítá. "Výsledky jednání Bezpečnostní rady státu, která je obklopena celou řadou odborníků z oblasti epidemiologie, bereme na vědomí a situaci budeme samozřejmě i nadále pečlivě monitorovat. Aktuálně jde každopádně o dobrou zprávu pro fotbal jako takový. Hrát bez fanoušků je proti podstatě sportu," uvedl na webu FAČR předseda asociace Martin Malík.

Ligová fotbalová asociace, která v České republice řídí profesionální soutěže, uvedla, že se pro ni dnešním rozhodnutím nic nemění a je v úzkém kontaktu s kluby.

Také Slavia je ráda, že se zápasy odehrají podle plánu. Zároveň ale vyzvala fanoušky, aby šli na derby jen v případě, že budou zdraví. "Těšíme se, že nejslavnější utkání české historie bude odehráno před vyprodanými tribunami. Pokud však patříte mezi permanentkáře, kteří nejsou v ideální zdravotní kondici či cítíte nachlazení a rádi byste zůstali během derby doma, nabízíme možnost odhlásit vaši účast na zápase," uvedl klub na webu.

"Vzhledem k aktuální situaci doporučujeme fanouškům, kteří jsou po dovolené v Itálii v karanténě, v izolaci nebo mají nějaké virové onemocnění, aby se vzdali účasti na nedělním derby. Účast lze odhlásit v systému Ticketportal, popřípadě vstupenku lze vrátit," dodala Slavia.

škv, ČTK, Sport.cz

Koronavirus a sport - aktuální informace probíhá
20200312T17:00:00+0100
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní