Rubriky:

Ostatní

Rýpanec před derby. Futsalová Slavia už si možná nepamatuje, kdy nás naposledy porazila, zní ze Sparty

8. března 2020 08:24 - Praha

Vyhrát nad Slavií. Jiný úkol futsalisté Sparty před nedělním derby ve Varta lize nemají. Borci v rudých dresech by rádi úspěchem nabudili fotbalové kolegy z Letné, aby večer dokázali podobný kousek zopakovat v nejvyšší soutěži v Edenu. Derby futsalistů začíná ve Sparta Areně na Podvinném Mlýně od 13:30, fotbalové derby je na programu od 17:00 ve Vršovicích. „Uděláme všechno, abychom zase vyhráli bitvu o vládce Prahy," slibuje trenér Sparty Beni Simitči.

 

AC Sparta Praha futsal

Futsalová Sparta frčí v posledním týdnu v pořádném rychlíku, každé tři dny hraje mistrák. Její program vrcholí v derby s Slavií. „Chtěli jsme zápas odložit, jelikož řada kluků hraje se zraněními a play off se blíží. Ale Slavia nám nevyšla vstříc," krčí rameny Simitči.

Dobře ví, že zápasy jsou vyhecované. „Slavia zřejmě díky našemu náročnému programu cítí, že budeme unavení a ona bude mít větší šanci vyhrát. Ale my hrajeme doma a věřím, že to zvládneme," hlásí sebevědomě. Jedním dechem ale dodává, že kdyby byl v podobné situaci soupeř, tak by mu rudý tábor vyhověl. „I kdyby šlo o Slavii," zdůrazňuje.

Futsalová Sparta vsadila v play off na rituál z NHL. Dodržuje jej i trenér Beni Simitči.

Sám přitom rivala v sešívaném táboře pošťouchl po posledním ligovém utkání v Teplicích, kde Sparta remizovala 4:4. „Chybělo nám tam trochu štěstí, udělali jsme dvě chyby a soupeř je využil, to mě mrzí. Navíc jsme nedali za stavu 1:0 a 3:2 šance. Kdybychom odskočili, bylo by to jiné," ohlíží se nejprve za uplynulou ligovou bitvou.

Slavii pak poslal jasný vzkaz, když řekl, že už si v sešívaném táboře možná ani nepamatují, kdy naposledy nad Spartou vyhráli. „Musel jsem Slavii popíchnout, to k derby patří," usmívá se Simitči. „Máme lepší hráče, jsme na tom v tabulce lépe, vyhráli jsme devět z deseti posledních utkání. Na tohle chceme navázat," prohlašuje.

Trenér Sparty by byl rád, kdyby v hale bylo nabito. Výkop v půl druhé odpoledne dává možnost, dát si futsalové derby jako sportovní předkrm před fotbalovou bitvou „S". A věří, že vítězství by poslalo pozitivní energii i do tábora Letenských. Pravdou totiž je, že v poslední době vyhrává na zeleném pažitu Slavia, což Beniho Simitčiho mrzí.

„Věřím, že na futsale bude skvělá návštěva a požene nás k vítězství. Fanoušci všechno v pohodě stihnou. Lepší zápas před fotbalovým derby v Praze není k vidění," dodává s tím, že jeho týmu bude kvůli zranění chybět hvězdný Wilde. I tak ale věří, že Sparta bude úspěšná.

Spartu drtí v derby černá série. Pro nás ideální zápas, věří slávisté

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní