Rubriky:

Ostatní

Japonsko omezilo úvod štafety s olympijským ohněm

16. března 2020 15:44 - Tokio

Úvod štafety s olympijským ohněm, která měla v Japonsku navštívit místa nejvíce postižená ničivým zemětřesením a vlnou cunami v roce 2011, byl kvůli nákaze koronavirem omezen. Oficiální část od 26. března už by se měla podle agentury Reuters uskutečnit bez výraznějších omezení.

 

Alkis Konstantinidis, Reuters

Organizační výbor však vyzval Japonce, aby se zatím na štafetu s olympijským ohněm nechodili dívat. V Řecku byla kvůli velkému srocení lidí předčasně ukončena.

Tzv. cesta ohně zotavení byla naplánována na šest dní před oficiálním startem olympijské štafety v Japonsku. Podle původního plánu měla probíhat prefekturami Mijagi, Iwate a Fukušima, odkud už v rámci tradiční části štafety měla pochodeň zamířit do zbývajících 44 prefektur s cílem v dějišti her v Tokiu.

V Olympii byl zapálen olympijský oheň pro letní hry v Tokiu

Kvůli obavám z šíření koronaviru, kterým se v Japonsku dosud nakazilo 1484 lidí a 29 nemoci podlehlo, organizátoři zrušili uvítací ceremoniál s dětmi a také další akce. Kvůli nákaze byla předčasně ukončena řecká část štafety a předání ohně pořadatelům tokijských her se uskuteční bez diváků.

Doktor kvůli koronaviru neodletěl na inspekční cestu do Tokia

Otazník visí také nad osudem her, které by měly v Tokiu odstartovat 24. července. Kvůli nákaze řada sportů zrušila nebo odložila kvalifikační soutěže a není jisté, jak a kdy se o účast na olympiádě bude znovu bojovat.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní