Rubriky:

Ostatní

Šachisté pokračují. Číňan porazil amerického favorita

19. března 2020 17:51 - Jekatěrinburg

Čínský šachista Ting Li-žen ve třetím kole Turnaje kandidátů, který pokračuje v pandemií nepříliš zasaženém Jekatěrinburgu, zdolal bílými figurami největšího favorita Američana Fabiana Caruanu a po dvou překvapivých porážkách je zpátky ve hře. Další tři dnešní partie skončily remízami.

 

Petr Horník, Právo

Druhý hráč světového žebříčku Caruana prohrál naposledy loni v srpnu v St. Louis, kdy ho porazil rovněž jeho dnešní přemožitel. V dnešní více než pětihodinové partii kapituloval v 59. tahu.

Přede dnem volna jsou v čele bez porážky a s jednou výhrou šachisté, s nimiž se příliš nepočítalo - Rus Jan Něpomjaščij, Číňan Wang Chao a Francouz Maxime Vachier-Lagrave. Vítěz, který vyzve mistra světa Nora Magnuse Carlsena, bude znám nejpozději 4. dubna.

Výsledky šachového Turnaje kandidátů v Jekatěrinburgu
Ting Li-žen (Čína) - Caruana (USA) 1:0
Giri (Niz.) - Vachier-Lagrave (Fr.) 0,5:0,5
Griščuk (Rus.) - Wang Chao (Čína) 0,5:0,5
Aleksejenko - Něpomjaščij (oba Rus.) 0,5:0,5
Pořadí:
1. Něpomjaščij
2. Vachier-Lagrave
3. Wang Chao všichni 2
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.