Rubriky:

Ostatní

Děsivé svědectví po slavném podniku: Přišlo 250 tisíc lidí a my je obsluhovali s příznaky koronaviru

20. března 2020 14:16 - Londýn/Praha
(Aktualizováno: 20. března 2020 14:26)

Už během slavného britského dostihového klání Cheltenham Festival minulý týden se v ostrovních médiích ozývala varování, že jde o „tikající bombu“, která se během rozjíždějící se pandemie koronaviru může krutě vymstít, protože na tribuny závodiště dorazilo přes 250 tisíc lidí z řady zemí světa. S dost děsivým svědectvím navíc nyní přišli zaměstnanci Jockey Clubu.

 

Profimedia.cz

Dva tamní pracovníci v restauraci a baru – čtyřiadvacetiletý Andrew MacLean a o rok starší Scott Saunders – sdělili britskému listu Mirror, že je vedení nabádalo, aby pokračovali v práci, přestože si stěžovali na příznaky koronaviru.

Diví se, že organizátoři celý podnik nezastavili a vystavovali tolik lidí hrozbě, když si podle jejich slov i řada dalších zaměstnanců stěžovala na podobné potíže.

Nicméně v Británii vládl směrem k nákaze dlouho poměrně relaxovaný postoj. Téměř jako poslední v Evropě třeba na ostrovech nechali běžet fotbalové zápasy s fanoušky na tribunách.

Fotbal v Anglii kvůli koronaviru nezačne dříve než v květnu

Dostihové klání má navíc velkou tradici a pro sázkové kanceláře jde o mimořádně ekonomicky zajímavou událost.

Nic takového nezažil

„Jsem si celkem jistý, že máme koronavirus. Nic takového jsem nikdy nezažil. Cítím se nejhůř v životě. Celý hrudník mám stažený. Horečky jsou šílené. Druhý den festivalu už jsme měli příznaky. Třeba suchý kašel. Ale Jockey Club nám sdělil, že to může být jen běžné nachlazení, ať nepanikaříme. Tak jsme poslechli," vysvětluje Maclean.

Velká národní v Liverpoolu se v dubnu kvůli koronaviru nepoběží

„Bylo tam přes 250 tisíc lidí... Mluvil jsem s ostatními, co na festivalu pracovali, a i oni mají symptomy. Tlak na plicích vám znemožňuje pořádně dýchat. Jako byste měli plíce a hrudník ve svěráku," popisuje své potíže Saunders.

„Festival proběhl podle vládních doporučení podobně jako další sportovní události v Twickenhamu, Murrayfieldu, při deseti utkáních Premier League či Ligy mistrů. Všechny se konaly ve stejný týden s plným hledištěm. Zveřejnili jsme tehdy aktuální hygienická doporučení a zavedli celou řadu nadstandardních opatření," stojí v oficiální zprávě.

roj, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.