Rubriky:

Ostatní

Rusko kvůli koronaviru na týden pozastavilo dopingové kontroly

27. března 2020 18:30 - Moskva

Rusko pozastavilo kvůli riziku šíření nákazy koronaviru v zemi na týden dopingové kontroly svých sportovců. Odložené bude s největší pravděpodobností i slyšení u mezinárodní arbitráže CAS, k níž se Rusko odvolalo proti čtyřletému zákazu účasti na vrcholných sportovních akcích. To se mělo uskutečnit na konci dubna nebo v květnu, podle zdrojů z Ruska by se mohlo konat až v červnu.

 

Twitter

Podle vedení Ruské antidopingové agentury se na její činnost vztahuje nařízení vlády, podle něhož má úřad v rámci opatření proti šíření koronaviru na týden přerušit práci. Nucená pauza se vztahuje i na všechny jeho spolupracovníky. Testování se má znovu rozběhnout až později. Kontroly jsou pozastaveny nebo omezeny i v dalších zemích, v nichž platí přísná karanténní opatření.

Rusko zatím patří k zemím, které pandemie výrazněji nepostihla. Počet nakažených dnes oficiálně překročil tisícovou hranici, infekce si vyžádala tři oběti. Od soboty bude v Rusku platit sedmidenní povinná dovolená, zavřené zůstanou i restaurace, bary i další zábavní podniky.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní